instagram  facebook  kamery

Złota Armata naśnieżająca od TechnoAlpin trafia do Grupy Pingwina!

W tym roku to my zostaliśmy wyróżnieni i mile zaskoczeni! Złota maszyna to oznaka szczególnego szacunku w ramach wieloletniego, opartego na zaufaniu partnerstwa obu przedsiębiorstw. Nowa maszyna zostanie umieszczona w ośrodku Kasina w Kasinie Wielkiej w Małopolsce.

Armatka zawiera specjalny układ: wytwornicę wentylatorową firmy TechnoAlpin, która została zaprezentowana na początku października 2023 r. To już tradycja u globalnego lidera innowacyjnych rozwiązań w zakresie naśnieżania, że każdego roku tysięczna wyprodukowana wytwornica wentylatorowa otrzymuje złoty kolor. „Chcemy w ten sposób podkreślić, jak wielka pasja i innowacyjność kryją się w projektowaniu naszych produktów i jak wiele znaczy dla nas każdy klient” – mówi Zuzanna Holášová, Branch Manager z TechnoAlpin East Europe s.r.o.

W ramach 14-tej konferencji PSNiT, która odbywała się od 9. do 11. października w Kurzej Górze, Zuzana Holášová przekazała włascicielowi Grupy rzadki obiekt. Maszyna zostanie umieszczona w Beskidzie Wyspowym w stacji narciarskiej Kasina. Jest to wytwornica wentylatorowa typu TT10, która dostarcza najlepszej jakości śnieg nawet w trudnych warunkach i pozwala znacząco oszczędzać zasoby. Cechą szczególną tego modelu jest nowa przechylna wieża, z którą zamontowane jest urządzenie naśnieżające. Do tej pory mobilne urządzenia naśnieżające były montowane na wieży, a personel musiał wspinać się na nie za pomocą drabiny w celu przeprowadzenia konserwacji. Wieża składana sprawia, że TT10 to pierwsze urządzenie naśnieżające, które łączy korzyści maszyny z wieżą z łatwą i bezpieczną konserwacją mobilnej wytwornicy wentylatorowej.

TechnoAlpin i Grupę Pingwina łączy wieloletnia relacja. Od ponad 10 lat firmy współpracują, aby zagwarantować najwyższą jakość śniegu dla każdego z pięciu obszarów narciarskich. Ogółem firma TechnoAlpin dostarczyła już ponad 150 klasycznych urządzeń naśnieżających i wiele SnowFactories, które umożliwiają naśnieżanie przy temperaturze dodatniej. Jest to znakomite rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne planowanie i początek sezonu zimowego. Obie firmy łączy dążenie do innowacyjnej technologii i najwyższej jakości śniegu.

O TechnoAlpin. Od 1990 r. TechnoAlpin projektuje i wykonuje gotowe do użytku urządzenia naśnieżające przeznaczone dla ośrodków narciarskich na całym świecie. Miłość do śniegu i pasja tworzenia innowacyjnych rozwiązań sprawiły, że przedsiębiorstwo stało się jednym z czołowych dostawców tego typu usług na świecie. Oprócz gotowych do użytku rozwiązań na wolnym powietrzu TechnoAlpin oferuje także wiele możliwości naśnieżania pod dachem. Pozwala to ludziom na całym świecie cieszyć się śniegiem. Doświadczeniu TechnoAlpin zaufało więcej niż 2400 klientów z ponad 50 krajów na całym świecie. 600 pracowników w 33 obiektach to gwarancja najlepszej obsługi klienta. Główna siedziba TechnoAlpin znajduje się w Bozen w południowym Tyrolu (Włochy).

Grupa Pingwina to pięć wyjątkowych ośrodków narciarskich, które w lecie zamieniają się w parki rowerowe i pumptracki. W ich skład wchodzą Czarny Groń w Rzykach, obok Andrychowa, największa stacja narciarska w północnej Polsce – Kurza Góra z całorocznym, największym w Europie kompleksem tubingowym i Wieżą widokową, Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju z kolejną Wieżą widokową oraz Tężnią solankową, a także Skolnity Ski & Bike Park w Wiśle, gdzie w tym roku po raz pierwszy poza granicami Austrii odbywał się sławny na cały świat narciarski – WorldSkitest. Największym ośrodkiem położonym blisko Krakowa jest Kasina Ski & Bike Park wraz z Muzeum Moped Retro w Kasinie Wielkiej.