instagram  facebook

Edukacyjne place zabaw

Edukacyjna Strefa Pingwina

To nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcą pokazać uczniom, że woda to niezwykła ciecz, która ma bardzo szerokie zastosowania! Edukacyjna Strefa Pingwina to przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna, gdzie uczniowie będą mogli w atrakcyjny sposób poznawać zagadnienia związane z urządzeniami hydrotechnicznymi. Poznają działanie śruby Archimedesa czy zapory wodnej, dowiedzą się co to jest siła odśrodkowa i koło młyńskie! Nie zapomnieliśmy również o ciekawostkach i doświadczeniach, które są idealne do przeprowadzenia w szkolnym laboratorium lub domu! Zamiana sali lekcyjnej na leśną polanę jest doskonałym pomysłem na zajęcia z edukacji proekologicznej.

Magiczna Osada
(w sąsiedztwie Edukacyjnej Strefy Pingwina)

W Magicznej Osadzie słowo „zabawa” nabiera nowego znaczenia! To 11 000 metrów kwadratowych frajdy, to miliony centymetrów kwadratowych uśmiechu. To plac zabaw, który zachęca do radosnego skakania, biegania boso, ćwiczenia zręczności i odkrywania tajemnic ukrytych w drewnianej Twierdzy.

Są tu nie tylko piaskownice czy huśtawki, ale przede wszystkim drewniane zamki, tajemne przejścia, podziemne tunele i labirynt pełen niespodzianek, w którym poznać można dawno zapomniane zawody. Dowiadujemy się tu, kto wyrabiał łyżki, koła drewniane, monety, beczki i gonty, czyli deseczki wykorzystywane do pokrycia dachów. Wśród magicznych rzemieślników ukryli się również tkacze wytwarzający płótna, sukna, kraciaki, pasiaki i wiele innych ciekawych materiałów. Na ich wyroby wpłynęła nie tylko technika czy narzędzia, których używali, ale również tradycje i obyczaje. I mimo że w dawnych Rzykach używano wrzecion, czyli narzędzi do przędzenia, to na szczęście nikt nie zasnął na sto lat, jak zdarzyło się to Śpiącej Królewnie, bohaterce baśni Braci Grimm.

Zielony superbohater. Ścieżka ekologiczna.

Dzieci mają moc! I nie boją się zmian. Najlepszym przykładem na to są bohaterowie bajek z cyklu „Nuda się nie uda”, którzy postanowili w Czarnym Groniu pokazać, jak ważna jest dla nich Błękitna Planeta. Wraz z Pingwinem rozwiązują problemy związane z zagrożeniami dotyczącymi klimatu. Szukają sposobów na oszczędzanie wody, na produkcję własnych, ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Promują zakupy wielokrotnego użytku oraz pokazują, jak przygotować mądry prezent, wykorzystując kreatywne pomysły oraz dając drugie życie rzeczom. Ekologiczne komiksy przyciągają uwagę nie tylko najmłodszych, bowiem także wielu dorosłych chciałoby zostać zielonymi superbohaterami i walczyć o czystą Ziemię.

 

 

 

 

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.