instagram facebook kamery

Wieże widokowe

Wieża widokowa Krynica Zdrój

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie w nowo otwartej Tężni Solankowej pod Wieżą.

Niezapomniany spacer w koronach drzew, szum lasu, śpiew ptaków, cudowne krajobrazy – to tylko część z tego, czego możesz u nas doświadczyć. Odkryj z nami cudowny świat natury dostępny dla każdego!

 

Co Was czeka na Wieży widokowej?

 • Spacer wśród chmur na wysokości 50 metrów… ponad szczytem stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.)
 • Długość trasy – ponad 1 kilometr
 • Niezapomniane widoki
 • Kojący śpiew ptaków i zapach lasu
 • Trójkołowe rowerki PUKY do wypożyczenia dla najmłodszych
 • Zamykane, duże kojce z miską na wodę dla Waszych czworonożnych przyjaciół
 • Dla chętnych zjeżdżalnia o długości 60 metrów
 • Unikalna konstrukcja z drewna akacji
 • Najwyższa konstrukcja ciesielska w Europie!

 

Więcej informacji: wiezawidokowa.pl

Wieża widokowa Kurzętnik

Jedna z największych atrakcji Warmii i Mazur otwarta została w lutym 2022.

Do niesamowitej Wieża widokowa Kurza Góra pnącej się na wysokość 70 m od podnóża góry, prowadzi ścieżka o długości ponad 2 kilometry. Sama konstrukcja drewnianej wieży liczy 35 metrów, a więc mniej więcej tyle, ile dwunastopiętrowy wieżowiec! Aby wejść na platformę widokową umieszczoną na szczycie, trzeba przejść 10 000 kroków!

Z Wieża widokowa Kurza Góra roztacza się widok na zakole jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Drwęcy – i to u samych jej źródeł, wśród Wzgórz Dylewskich i pobliskiego Pojezierza Brodnickiego.

Ścieżka edukacyjna znajdująca się na Wieża widokowa Kurza Góra obejmuje tematykę historyczną – Wieża góruje wszak na terenami, które w średniowieczu znalazły się w samym centrum konfliktu polsko-krzyżackiego.

 

Więcej informacji: wiezawidokowa.pl

Trzecia Wieża widokowa powstanie w Wiśle w kompleksie Skolnity Ski & Bike Park. Przewidywana data otwarcia dla turystów to 2025 rok.

Koncerty pod Wieżą

Coroczny, letni „KONCERT POD WIEŻĄ” w Krynicy-Zdrój to wydarzenie niezwykłe na polskiej scenie muzycznej. Projekt przygotowywany pod kierownictwem Wiesława Prządki, specjalnie dla miłośników wybitnych brzmień.  

Największe przeboje muzyki rozrywkowej, znakomici artyści wykonujący utwory w nowoczesnych aranżacjach oraz wyjątkowa scena, bo usytuowana u podnóża Wieży widokowej, na szczycie góry Drabiakówki. 

Dotychczas na naszej scenie pod gwiazdami wystąpili m.in: Artur Andrus, Stanisław Sojka, Wiesław Prządka (dyrektor artystyczny Koncertów pod Wieżą), Hanna Banaszak, Joszko Broda, Krzesimir Dębski, Olga Bończyk oraz Piotr Gąskowski.

 

Więcej informacji: wiezawidokowa.pl