instagram  facebook

Parki rowerowe

Poznaj nasze 3 parki rowerowe i złap rowerowego bakcyla!

 

KASINA SKI & BIKE PARK

Bike Park Kasina to największy park rowerowy w Polsce! Miejscówka bardzo ceniona w środowisku, prawdziwa mekka downhillowców. Znajduje się tutaj aż 9 zróżnicowanych tras rowerowych o łącznej długości ponad 17 kilometrów! Znajdziesz tutaj trasy zielone, niebieskie, czerwone, a nawet czarną, na której skocznie wymuszają lot od 5 do 25 metrów! Na terenie Bike Parku funkcjonuje wypożyczalnia z wieloma topowymi modelami rowerów, serwisem oraz sklepem. W Kasinie również czekają doświadczeni instruktorzy, którzy sprawią, że zakochasz się w kolarstwie grawitacyjnym. To zdecydowanie miejsce dla wymagających.

Więcej informacji: bikeparkkasina.pl

SKOLNITY SKI & BIKE PARK

W samym centrum Wisły korzystając z 4 osobowej kolei linowej wyjedziesz z rowerem na start trzech jednokierunkowych tras rowerowych o łącznej długości 9 kilometrów. To idealne miejsce, żeby zacząć rowerową przygodę. Na terenie kompleksu czeka wypożyczalnia rowerów oraz szkoła rowerowa. Skolnity przygotował dla rowerzystów trasy o różnym stopniu trudności. Sztuczne utwardzenie, świetnie wyprofilowane zakręty z bandami będą bardzo pomocne podczas zapoznawania się ze sportem enduro.

Więcej informacji: skolnity.pl

SŁOTWINY ARENA

Słotwiny Arena są w trakcie budowy czterech tras rowerowych. Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Przewidywana jest: 1 trasa zielona (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%) oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki.

Więcej informacji: slotwinyarena.pl

PUMPTRACK
KASINA I CZARNY GROŃ

W Grupie Pingwina znajdziesz dwa pumptracki z prawdziwego zdarzenia! Jeden przy Bike Parku Kasina oraz drugi przy hotelu Czarny Groń w Rzykach.

Czym jest pumptrack?

To nic innego, jak rowerowy plac zabaw – zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Pompowanie pokochają mali i duzi rowerzyści!

Jak działa pumptrack? Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się w wybranym kierunku, wykorzystując siłę ciężkości i siłę odśrodkową. Pamiętaj, że karnet 356 dni umożliwi Ci korzystanie ze wszystkich parków bez limitu!

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.