instagram  facebook

Parki rowerowe

Poznaj nasze 3 parki rowerowe i złap rowerowego bakcyla!

 

KASINA SKI & BIKE PARK

Bike Park Kasina to największy park rowerowy w Polsce! Miejscówka bardzo ceniona w środowisku, prawdziwa mekka downhillowców. Znajduje się tutaj aż 9 zróżnicowanych tras rowerowych o łącznej długości ponad 17 kilometrów! Znajdziesz tutaj trasy zielone, niebieskie, czerwone, a nawet czarną, na której skocznie wymuszają lot od 5 do 25 metrów! Na terenie Bike Parku funkcjonuje wypożyczalnia z wieloma topowymi modelami rowerów, serwisem oraz sklepem. W Kasinie również czekają doświadczeni instruktorzy, którzy sprawią, że zakochasz się w kolarstwie grawitacyjnym. To zdecydowanie miejsce dla wymagających.

Więcej informacji: bikeparkkasina.pl

SKOLNITY SKI & BIKE PARK

W samym centrum Wisły korzystając z 4 osobowej kolei linowej wyjedziesz z rowerem na start trzech jednokierunkowych tras rowerowych o łącznej długości 9 kilometrów. To idealne miejsce, żeby zacząć rowerową przygodę. Na terenie kompleksu czeka wypożyczalnia rowerów oraz szkoła rowerowa. Skolnity przygotował dla rowerzystów trasy o różnym stopniu trudności. Sztuczne utwardzenie, świetnie wyprofilowane zakręty z bandami będą bardzo pomocne podczas zapoznawania się ze sportem enduro.

Więcej informacji: skolnity.pl

SŁOTWINY ARENA

Słotwiny Arena są w trakcie budowy czterech tras rowerowych. Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Przewidywana jest: 1 trasa zielona (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%) oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki.

Więcej informacji: slotwinyarena.pl

PUMPTRACK
KASINA I CZARNY GROŃ

W Grupie Pingwina znajdziesz dwa pumptracki z prawdziwego zdarzenia! Jeden przy Bike Parku Kasina oraz drugi przy hotelu Czarny Groń w Rzykach.

Czym jest pumptrack?

To nic innego, jak rowerowy plac zabaw – zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Pompowanie pokochają mali i duzi rowerzyści!

Jak działa pumptrack? Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się w wybranym kierunku, wykorzystując siłę ciężkości i siłę odśrodkową. Pamiętaj, że karnet 356 dni umożliwi Ci korzystanie ze wszystkich parków bez limitu!

KURZA GÓRA BIKE PARK

Najnowszy Bike Park, który dołączy do pozostałych parków rowerowych Grupy Pingwina wiosną 2022 roku powstaje w Kurzej Górze, tuż pod Wieżą widokową.

Więcej informacji: kurzagora.pl

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.