instagram  facebook

Parki rowerowe

Poznaj nasze 4 parki rowerowe i złap rowerowego bakcyla!

 

KASINA SKI & BIKE PARK

Bike Park Kasina to największy park rowerowy w Grupie Pingwina! Miejscówka bardzo ceniona w środowisku, odświeżona i zmieniona w 2023 roku. Znajdują się tutaj aż 4 zróżnicowane trasy rowerowe o łącznej długości ponad 11 kilometrów!  Na terenie Bike Parku funkcjonuje wypożyczalnia z wieloma topowymi modelami rowerów, serwisem oraz sklepem. W Kasinie również czekają doświadczeni instruktorzy, którzy sprawią, że zakochasz się w kolarstwie grawitacyjnym. To zdecydowanie miejsce dla wymagających.

Więcej informacji: bikeparkkasina.pl

SKOLNITY SKI & BIKE PARK

W samym centrum Wisły korzystając z 4 osobowej kolei linowej wyjedziesz z rowerem na start trzech jednokierunkowych tras rowerowych o łącznej długości 10 kilometrów. To idealne miejsce, żeby zacząć rowerową przygodę. Na terenie kompleksu czeka wypożyczalnia rowerów oraz szkoła rowerowa. Skolnity przygotował dla rowerzystów trasy o różnym stopniu trudności. Sztuczne utwardzenie, świetnie wyprofilowane zakręty z bandami będą bardzo pomocne podczas zapoznawania się ze sportem enduro.

Więcej informacji: skolnity.pl

SŁOTWINY ARENA

Słotwiny Arena są w trakcie budowy czterech tras rowerowych. Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Na terenie parku znajduje się:  1 trasa zielona (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 – 9%) oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%). Fenomenalne położenie ośrodka gwarantuje rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne, ale również przepiękne widoki.

Więcej informacji: slotwinyarena.pl

PUMPTRACK
KASINA I CZARNY GROŃ

W Grupie Pingwina znajdziesz dwa pumptracki z prawdziwego zdarzenia! Jeden przy Bike Parku Kasina oraz drugi przy hotelu Czarny Groń w Rzykach.

Czym jest pumptrack?

To nic innego, jak rowerowy plac zabaw – zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Pompowanie pokochają mali i duzi rowerzyści!

Jak działa pumptrack? Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się w wybranym kierunku, wykorzystując siłę ciężkości i siłę odśrodkową. Pamiętaj, że karnet 356 dni umożliwi Ci korzystanie ze wszystkich parków bez limitu!

KURZA GÓRA BIKE PARK

W sercu Warmii i Mazur znajduje się najnowszy park rowerowy i jedyny na północy Polski. Profesjonalnie przygotowane 3 trasy: zielona, niebieska i czerwona pozwolą na bezpieczną zabawę zarówno wytrawnym riderom, jak i tym dopiero zaczynającym swoją przygodę z rowerem. Trasy ciągną się pod Wieżą widokową w Kurzętniku. Na trasach znajdziemy liczne bandy, skocznie czy stoliki do szlifowania techniki skakania.

Więcej informacji: kurzagora.pl

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.