instagram  facebook

Zostań przyjacielem gór. Konkurs!

Góry niezależnie od pory roku są piękne. Zapraszają do siebie zielenią zboczy, dziką roślinnością, rozmaitymi pagórkami, tajemnymi ścieżkami i wyjątkową fauną, ale tylko wtedy, kiedy się je szanuje. Każdy powinien przestrzegać zasad, które pozwolą na symbiozę natury i człowieka. Od najmłodszych lat warto krzewić w dzieciach postawę proekologiczną, a także uczyć je jak bezpiecznie spędzać czas w górach.

W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie Zostań przyjacielem gór, który ma na celu zwrócenie uwagi na mądre i bezpieczne przebywanie w górach oraz zadbanie o ich czystość. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie pocztówki, w kategorii Bezpieczni w górach lub Czyste góry i przesłanie jej w formie skanu lub dobrej jakości zdjęcia na adres: edukacja@grupapingwina.pl. Maksymalny format to A4.

Finał konkursu zaplanowano na 22 kwietnia 2021 czyli Dzień Ziemi. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma bilety wstępu na Wieżę widokową wraz ze ścieżką edukacyjną w Krynicy-Zdrój, dla siebie oraz całej swojej klasy. Bilety będzie można zrealizować indywidualnie. Ponadto prace laureatów zostaną wydrukowane i będzie można je nabyć w jednym z ośrodków narciarsko-rowerowych Grupy Pingwina (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej oraz Kurza Góra na Mazurach). Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku od 7 do 10 lat w całej Polsce, a jego organizatorem jest Grupa Pingwina oraz Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych.

Warto przyjaźnić się z naturą!

Zobacz regulamin 

Pobierz oświadczenie

Sprawdź, co słychać w Mieście Dzieci!

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.