instagram  facebook

Sport w Grupie Pingwina

Sport to nasze drugie imię. Nasze wszystkie ośrodki są całoroczne dlatego sport możesz uprawiać w nich niezależnie od pory roku.

 

NARTY

Kochamy sporty zimowe, a narciarstwo jest jednym z najpiękniejszych. Grupa Pingwina to 5 stoków narciarskich, z nowoczesnymi wyciągami, zadbanymi trasami o standardzie alpejskim, oraz ofertą zarówno dla rodzin, jak i wytrawnych sportowców.

O naszych stokach przeczytacie tutaj: Stacje narciarskie.

 

SNOWBOARD

Dla wprawionych snowboardzistów przygotowaliśmy 2 największe i najbardziej progresywne parki w Polsce: w Słotwiny Arena oraz Tiger snow park w Czarnym Groniu. Obydwa parki czynne są całą zimę, a o ich stan dba codziennie ekipa profesjonalnych shaper’ów. Parki na bieżąco są utrzymywane a przeszkody zmieniane tak, aby ćwiczący w nich riderzy zrobili jak największy progres.

Obydwa parki są miejscem, w którym odbywają się liczne kursy i szkolenia zarówno instruktorskie jak i zawodnicze.

Więcej o snow parkach przeczytacie tutaj: Snow Parki.

 

ROWERY

4 profesjonalnie przygotowane bike parki oraz 2 pumptracki czekają na wielbicieli dwóch kółek od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Przy parkach działają wypożyczalnie oraz szkoły jazdy a trasy przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych kolarzy grawitacyjnych. Corocznie latem odbywają się liczne zawody zarówno lokalne, jak i w randze Mistrzostw Polski.

 

BIEGI GÓRSKIE

Dzięki swojemu położeniu nasze ośrodki są często areną biegów górskich. Odbywają się tutaj imprezy takie jak Europejski Festiwal Górski czy Xrun Biegi Górskie. Beskidzie tereny są idealne zarówno do organizacji zawodów biegowych jak i codziennych treningów.

 

ŁYŻWIARSTWO

Zimą na terenie Czarnego Gronia i Kurzej Góry działają lodowiska, na których można uprawiać łyżwiarstwo. Kurza Góra może poszczycić się krytym lodowiskiem o pow. 800 m kwadratowych a także profesjonalną wypożyczalnią sprzętu. Obydwa lodowiska są na bieżąco konserwowane a tafla czyszczona.

Europejski Festiwal Biegowy 2022 - Słotwiny Arena

Bike Atelier MTB Maraton - Czarny Groń

Mistrzostwa Polski Freestyle Czarny Groń

LibTech Banked Slalom - Słotwiny Arena

Zawody o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina - Skolnity

Mistrzostwa Polski Pumptrack - Czarny Groń

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.