instagram  facebook  kamery

Społeczna odpowiedzialność

Jesteśmy firmą rodzinną: troszczymy się o gości, pracowników, społeczności, do których należymy i środowisko naturalne. W Grupie Pingwina pielęgnujemy społeczną odpowiedzialność!

 

AKCJA ZIMA

Nasza „Akcja Zima” została przygotowana z troski o dzieci i młodzież. Zachęcamy dzieci z gmin, na których znajdują się nasze stacje narciarskie do aktywnego spędzania czasu na stoku i umożliwiamy naukę jazdy na nartach lub na snowboardzie.

Zauważalny problem dostępności do wspaniałych sportów zimowych spowodowany jest często czynnikami ekonomicznymi. W odpowiedzi na te problemy, wprowadziliśmy akcję promocyjną, która umożliwia dzieciom w wieku szkolnym zakup karnetu narciarskiego za symboliczną kwotę.

Zależy nam na tym, aby narciarstwo nie było sportem elitarnym, lecz aktywnością, którą może uprawiać każdy!
Z „Akcji Zima” skorzystały już setki dzieci w miejscowościach takich jak Wisła, Krynica, Kasina, Rzyki, Kurzętnik.

 

PRZYŁBICE DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

W kwietniu 2020 roku Grupa Pingwina zakupiła i przekazała placówkom medycznym do walki z COVID-19 specjalne przyłbice ochronne. Sprzęt otrzymały szpitale i służby takie jak GOPR, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna czy Straż Miejska na terenie kilku województw, w których działają spółki Grupy Pingwina.

Sprzęt otrzymały szpitale i służby na terenie kilku województw, w których działają spółki Grupy Pingwina: GOPR, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz Straż Miejska.

 

 

ROWEROWE LATO

Od 2019 roku w Wiśle prowadzimy cieszący się sporą popularnością program „Rowerowe lato”. Ponieważ zależało nam na popularyzacji sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zaprosiliśmy do współpracy miejscowe szkoły i kluby sportowe. Program uruchomiony przez Skolnity Ski & Bike Park umożliwił dzieciom i młodzieży aktywne korzystanie z tras rowerowych w preferencyjnej cenie.