instagram  facebook

Jak zacząć przygodę z nartami lub deską?

Każdego roku przybywa amatorów wspaniałych sportów zimowych jakimi jest narciarstwo i snowboard. Miłośnicy szusowania na nartach lub na desce snowboardowej czekają z niecierpliwością aż znajdą się na stoku. Początki nie są łatwe, ale naukę jazdy można przejść gładko i przyjemnie. Jeśli znajdziesz dobrą szkółkę narciarską, profesjonalny instruktor pomoże Ci przejść w miłej atmosferze przez pierwsze lekcje. Z każdą jazdą będziesz czuć się pewniej na stoku i będziesz czerpać coraz większą frajdę z jazdy.

 

Co wybrać – narty czy snowboard? A może jedno i drugie?

Bez założenia na nogi nart, ani bez kontaktu z deską snowboardową trudno stwierdzić, która wersja sportu zimowego będzie dla kogoś odpowiednia oraz najbardziej satysfakcjonująca. Jeśli chcesz dokonać dobrego wyboru, zawsze spróbuj jednego i drugiego, zanim zdecydujesz.  Na samym początku przygody z zimowymi sportami warto udać się do profesjonalnej szkółki narciarskiej, aby poznać tajniki jazdy i zacząć naukę od podstaw. 

 

Grupa Pingwina – tu się dobrze zaczyna!

Wszystko zaczyna się od decyzji, a później zrobienia pierwszego kroku. Szaleństwo zimowe nie jest dla każdego, ale wiele osób po prostu boi się zaryzykować i podjąć naukę. Jeśli masz obawy, a czujesz, że to sport dla Ciebie, wybierz profesjonalną, licencjonowaną szkółkę i „skocz” na głęboką wodę. Zacznij uczyć się na profesjonalnie przygotowanych i ratrakowanych stokach, o różnych stopniach trudności, gdzie dodatkowo jazda odbywa się w przemiłych okolicznościach przyrody.

 

Grupa Pingwina to nie tylko jazda w urokliwych Beskidach, ale także na Mazurach. 

We wszystkich naszych 5 lokalizacjach znajdują się profesjonalne, licencjonowane Szkoły Narciarsko – Snowboardowe, a także infrastruktura zapewniająca pełen komfort dla narciarzy i snowboardzistów. Dodatkowo w 4 z naszych lokalizacji : Słotwiny Arena Ski & Bike Park, Skolnity Ski & Bike Park, w Czarnym Groniu, Kasina Ski & Bike Park w ferie działają także grupowe zajęcia: przedszkola i szkółki narciarskie. Od malucha (4 lata) można uczyć się jazdy na nartach w grupie swoich rówieśników, aby szybciej i lepiej opanować umiejętność szusowania po coraz trudniejszych stokach. 

 

Co my tu jeszcze mamy?

19,4 km świetnie przygotowanych, ratrakowanych dwa razy na dobę tras narciarskich to raj dla narciarzy i snowboardzistów. Każdy znajdzie dla siebie miejsce, gdzie będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Do Waszej dyspozycji są nowoczesne koleje krzesełkowe z osłonami przeciwwiatrowymi (Słotwiny Arena, Kasina Ski & Bike Park i Czarny Groń). Korzystając z nich, na pewno nie zmarzniesz i nie zmokniesz, a bezpieczne wyciągi taśmowe, które znajdziecie we wszystkich 5 ośrodkach są wspaniałą pomocą dla rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi.

 

Oprócz cudownych szlaków i stoków narciarskich zyskujesz profesjonalne podstawy nauki jazdy na nartach czy desce. Wypożyczalnie nowoczesnego sprzętu narciarskiego i snowboardowego, oraz jedne z najlepszych maszyn serwisowych w Polsce, czekają właśnie na Ciebie. W Słotwiny Arena serwis pracuje na zaawansowanych technologicznie maszynach szlifierskich renomowanej firmy Reichmann! Szkoda nie skorzystać z tak profesjonalnego zaplecza technicznego!

 

Pamiętaj o wypożyczalni – tu znajdziesz profesjonalny sprzęt do jazdy!

Kupować sprzęt czy wypożyczać? Warto wypożyczyć sprzęt narciarski i snowboardowy na miejscu, ponieważ w Twoje ręce trafią narty lub deski serwisowane na bieżąco. Nauka na słabym jakościowo sprzęcie jest zawsze trudniejsza i daje zdecydowanie słabsze efekty. Szczególnie na początku. Później, kiedy opanujesz już perfekcyjnie naukę jazdy, kupno swojego sprzętu jest bardziej uzasadnione. Nie zawsze jednak to się opłaca.

Profesjonalne narty i deski są bardzo drogie. Do tego trzeba doliczyć buty i ciepły strój na stok. Lepiej więcej zainwestować w dobry kombinezon i gogle narciarskie, a sprzęt wypożyczać na miejscu. To także świetne rozwiązanie w przypadku dzieci, które wciąż rosną i potrzebują dłuższych nart i desek. Podróżowanie z nartami w samochodzie również może być w pewnym stopniu trudnością. Po co więc przepłacać i martwić się o przewóz sprzętu. 

Zaufaj najlepszym i zacznij naukę jazdy na nartach lub desce. Weź udział w zimowym białym szaleństwie na stoku i czerp z niego mnóstwo siły oraz pozytywnej energii.

 

 

 

 

 

 

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.