instagram  facebook  kamery

Jak się przygotować do sezonu rowerowego? 

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon rowerowy. To także ten moment, gdy pragniemy rozwinąć swoje umiejętności tej fantastycznej dziedziny sportu. Sprawdź koniecznie, jak dobrze przygotować się do sezonu rowerowego.  

Już nie możesz się doczekać momentu, w którym po zimie wsiądziesz się na rower? Jeśli tak to z pewnością przyda Ci się garść porad dotyczących nie tylko przygotowania kondycyjnego do jazdy, ale również lub przede wszystkim informacji o tym jak skorzystać z serwisu rowerowego, by Twój jednoślad, był dobrze przygotowany do jazdy i zjazdów w parkach rowerowych. Oto najważniejsze informacje, które powinien znać każdy, mniej lub bardziej wprawiony rowerzysta. 

  

Przygotowanie kondycyjne do jazdy na rowerze – o czym pamiętać? 

Przede wszystkim jazda na rowerze, szczególnie enduro wymaga posiadania silnych mięśni nóg, które umożliwią wykonanie zjazdów i podjazdów w różnych lokalizacjach. To bardzo ważne, by o siłę mięśni nóg i rąk zadbać nie tylko chwilę przed sezonem wiosennym, ale pamiętać o niej przez cały rok. Odpowiednie ćwiczenia na siłowni, jak wykroki, przysiady, ćwiczenia wzmacniające ręce czy także zajęcia z użyciem roweru stacjonarnego umożliwią utrzymanie nóg i rąk w odpowiedniej kondycji. 

Jeśli zimą i jesienią zadbasz o swoje nogi to zyskasz dużo większą pewność tego, że wiosną będą przygotowane do przejechania także długich i trudnych tras. Ułatwia to także narciarstwo zjazdowe. 

Twój rower, a przygotowanie przed sezonem wiosenno-letnim – co jeszcze warto wiedzieć? 

Twój jednoślad również wymaga serwisu, najlepiej przeprowadzonego w specjalistycznym punkcie. Im rzetelniej się do niego przygotujesz, tym większa pewność, że Twój rower przetrwa także podczas intensywnego użytkowania.  

Świetnie przygotowany rower z przeglądem hamulców, kół oraz innych akcesoriów poradzi sobie w 4 najlepszych parkach rowerowych w Polsce. O jakich lokalizacjach mowa? 

 

Najciekawsze trasy rowerowe w Polsce – sprawdź je na mapie. 

Jeśli szukasz ciekawych tras rowerowych w Polsce i nie wiesz, na co postawić to koniecznie zwróć uwagę na te będące elementem Grupy Pingwina. W ich skład wchodzą 4 nowoczesne parki i 2 pumptrack’i (Kasina Bike Park i Czarny Groń). 

Nieważne, czy jesteś początkującym rowerzystą, czy korzystasz z jazdy na rowerze zawodowo. Trasy są przygotowane tak, by mogły z nich korzystać osoby poszukujące różnego rodzaju wyzwań i emocji.  

Dzięki tak dużej wszechstronności zabawa na rowerze jest nie tylko bezpieczna, ale i pełna fascynujących wrażeń.  

Jednym z ciekawszych propozycji parków jest Bike Park Kasina, największy tego typu obiekt w województwie małopolskim. Bike Park posiada aż 4 zróżnicowane trasy, które w sumie dają 11 km jazdy.  

Bike Park Słotwiny Arena, zlokalizowany w Krynicy-Zdroju, tuż pod Wieżą widokową posiada cztery trasy o łącznej długości prawie 10 kilometrów! 

Skolnity z kolei, to miejsce, które kochają wszyscy wielbiciele enduro ze Śląska i okolic. Położony na tzw. „dachu Wisły” park posiada trzy trasy, których łączna długość to ponad 9 km. 

Najnowszy park należący do Grupy Pingwina znajduje się w sercu Warmii i Mazur, gdzie znajdziemy 3 trasy: zieloną, niebieską i czerwoną. Znajdziesz tu możliwość bezpiecznej zabawy i z pewnością przeżyjesz niejedną fascynującą przygodę. 

  

 

Szukasz więcej informacji o trasach oraz ciekawych lokalizacjach? Sprawdź je tutaj: parkirowerowe.pl